ΑνακοινώσειςΕνημέρωσηΦυσικές Επιστήμες

Αποδοχή Δωρεάς δύο στερεοσκοπίων από το ΙΝ.ΑΛ.Ε.

Το Ινστιτούτο Αλιευτικής Έρευνας που εδρεύει στην Νέα Πέραμο Καβάλας με πρωτοβουλία του Δρ. Εμμανουήλ Κουτράκη δώρησε στο 6ο Γυμνάσιο Καβάλας δύο στερεοσκόπια για να μας διευκολύνει στα πειράματα Βιολογίας. Συμπληρωματικά, διατέθηκαν ακόμη 10 βιβλία της αλιευτικής πολιτιστικής κληρονομιάς του τόπου μας στην σχολική βιβλιοθήκη, όπως επίσης και μερικά έτοιμα δείγματα για μια τις αρχικές παρατηρήσεις στα στερεοσκόπια. Το εργαστήριο Φυσικών Επιστημών του σχολείου εξακολουθεί να έχει συνεχή ανάγκη για υλικά και αναλώσιμα προκειμένου να γίνονται πειράματα σε όλες τις τάξεις και ελπίζουμε να συνεχίσουμε να ενισχυόμαστε.
Ευχαριστούμε θερμά το Ινστιτούτο αλλά και την αγαπημένη μας συνάδελφο κα Τάνια Λαμπροπούλου που διαμεσολάβησε προκειμενου να πραγματοποιηθεί η δωρεά. Ευελπιστούμε να συνεργαστούμε σε θέματα εκπαίδευσης στο μέλλον.