ΑνακοινώσειςΕκπαιδευτικά προγράμματαΕυρωπαϊκά προγράμματα

Εβδομάδα φιλοξενίας Erasmus+

Το σχολείο μας διοργάνωσε, από τις 5 ως τις 12 Μαρτίου 2023, εβδομάδα φιλοξενίας Ισπανών εταίρων στο πρόγραμμα Erasmus + Reaching goals together. Πέντε μαθητές, μία μαθήτρια και δύο εκπαιδευτικοί από το Ibi της Ισπανίας και συγκεκριμένα από το σχολείο IES la Foia, φιλοξενήθηκαν με την φροντίδα τόσο των εκπαιδευτικών του σχολείου μας όσο και των μαθητών και των οικογενειών τους. Φιλοξενούμενοι και οικοδεσπότες συμμετείχαν σε πολλές δραστηριότητες στο χώρο του σχολείου αλλά και σε ξεναγήσεις στην περιοχή μας και στην Θεσσαλονίκη. Οι στόχοι του κοινού προγράμματος των δύο σχολείων για συνεργασία και ανταλλαγή ιδεών και πρακτικών υλοποιήθηκαν με μεγάλη επιτυχία. Η υπέροχη αυτή συνεργασία ευελπιστούμε ότι θα συνεχιστεί με την επίσκεψη μαθητών και εκπαιδευτικών του σχολείου μας στο Ibi της Ισπανίας τον Μάϊο.

Μπορείτε να δείτε μερικές από τις στιγμές του προγράμματος στο αρχείο που ακολουθεί.

Επισκόπηση εβδομάδας φιλοξενίας Erasmus