Άλλες εκδηλώσειςΑνακοινώσειςΕξ αποστάσεως εκπαίδευσηΦιλαναγνωσία

Επικοινωνία με τη συγγραφέα Άννα Κουππάνου

Στο πλαίσιο του μαθήματος της Νεοελληνικής Λογοτεχνίας, της καλλιέργειας της φιλαναγνωσίας και της παγκόσμιας ημέρας παιδικού βιβλίου που γιορτάζεται κάθε χρόνο στις 2 Απριλίου, οι μαθητές του Β3 και Β4 είχαν τη δυνατότητα να συνομιλήσουν με τη συγγραφέα παιδικών και εφηβικών βιβλίων Άννα Κουππάνου την Παρασκευή 19 Μαρτίου. Οι μαθητές του Β3 και Β4 έθεσαν τα ερωτήματα τους και μίλησαν μαζί της για το βιβλίο “Η εξαφάνιση της Κ.Παπαδάκου και τι έγινε εκείνο το καλοκαίρι” αλλά και γενικά για τη συγγραφή και τη λογοτεχνία. Την ευχαριστούμε θερμά για τον χρόνο της, για την αμεσότητα της επικοινωνίας αλλά και για τη ζεστασιά και τη γλυκύτητα με την οποία περιέβαλε τους μαθητές κι ας ήμασταν μακριά!

Υπεύθυνη καθηγήτρια: Α.Γερακίνη