17 ΝοεμβρηΑνακοινώσεις

Γιορτή 17ης Νοέμβρη

Την Πέμπτη 17 Νοεμβρίου 2022, πραγματοποιήθηκε στην αίθουσα του κάθε τμήματος  του σχολείου μας η σχολική γιορτή για την επέτειο της 17ης Νοέμβρη 1973. Όπως κάθε χρόνο, έτσι και φέτος εκπαιδευτικοί και μαθητές τίμησαν την επέτειο της εξέγερσης του Πολυτεχνείου και τους φοιτητές που αγωνίστηκαν για τη  ελευθερία και τη δημοκρατία. Παρουσιάσεις, ταινίες, κείμενα, τραγούδια, συνθήματα αφιερώθηκαν συους αγωνιστές του Πολυτεχνείου που άφησαν πίσω τους μια σπουδαία παρακαταθήκη, η οποία για μία ακόμα φορά είναι επίκαιρη.

Οι μαθητές του Β3 παρακολούθησαν την ταινία “Γράμματα στο μέλλον” της εκπαιδευτικής τηλεόρασης, έπαιξαν κουίζ γνώσεων και αφιέρωσαν συνθήματα, κείμενα και λουλούδια στους νεκρούς του Πολυτεχνείου σε έναν διαδικτυακό πίνακα.

Made with Padlet