ΑνακοινώσειςΕνημέρωσηΣύλλογος γονέων και κηδεμόνων

ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΛΛΟΓΟ ΓΟΝΕΩΝ ΚΑΙ ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ

ΤΟΥ 6ου ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΚΑΒΑΛΑΣ

Αγαπητοί γονείς ,

θα θέλαμε να σας ευχηθούμε να έχουμε όλοι  μια καλή σχολική χρονιά με υγεία  και να σας ενημερώσουμε για τις δράσεις που έκανε ο σύλλογός μας

κατά την περσινή χρονιά και συνεχίζουμε και φέτος.

Οι δίαυλοι επικοινωνίας ανάμεσα στον Σύλλογο Γονέων και τους γονείς του σχολείου μας είναι ανοιχτοί για ότι χρειαστεί μέσω του email του συλλόγου:

OI  δραστηριότητες που ανέλαβε να διεκπεραιώσει ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του Γυμνασίου μας :

• Συμμετείχαμε στη διαμόρφωση της αίθουσας της τεχνολογίας.
  • Διορθώθηκε η σκεπή από το σπιτάκι, κατόπιν αιτήσεως από πλευράς μας στην Τεχνική Υπηρεσία του Δήμου με την υποστήριξη της κ.Ανθής Χατζηφραντζή, πρόεδρο της δευτεροβάθμιας σχολικής επιτροπής
  • Προμηθευτήκαμε πιτάκια και εξασφαλίσαμε δώρα μετά τα Χριστούγεννα για όλους τους μαθητές του σχολείου και πίτα για τους εκπαιδευτικούς του σχολείου μαζί με  δώρο για το φλουρί.
  • Οργανώσαμε λαχειοφόρο αγορά με δώρο ένα ταξίδι στα λουτρά Πόζαρ, για την ενίσχυση του ταμείου μας, προκειμένου να διοργανωθεί η αποχαιρετιστήρια γιορτή της Γ’ Γυμνασίου.
  • Συμμετείχαμε στο πρόγραμμα « Σχολείο για όλους », που πραγματοποιήθηκε στη Θεσσαλονίκη.
  • Διοργανώσαμε το αποχαιρετιστήριο πάρτυ της Γ’ Γυμνασίου στο Vranas Resort.
  • Αγοράσαμε αθλητικό εξοπλισμό.

Και φυσικά δεν σταματάμε εδώ , εμείς θα συνεχίσουμε και φυσικά σας θέλουμε στο πλευρό μας.

Θα θέλαμε να σας υπενθυμίσουμε να τακτοποιήσετε την ετήσια συνδρομή προς τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας για το σχολικό έτος 2022-2023.

Το ποσό ανέρχεται στα 10 ευρώ για κάθε μαθητή. Για οικογένειες με δύο ή περισσότερα παιδιά στο σχολείο το ποσό ανέρχεται στα 15 ευρώ. Η συγκέντρωση των χρημάτων θα γίνεται από τη διευθύντρια του σχολείου μας και στην πορεία θα σας αποσταλούν και οι αντίστοιχες αποδείξεις είσπραξης.

Είναι ο βασικός οικονομικός πόρος του συλλόγου , ώστε να είμαστε σε θέση να ανταποκριθούμε στην υποστήριξη του έργου της σχολικής μας κοινότητας.

Το ΔΣ απαρτίζεται από τα εξής μέλη:

Πρόεδρος : ΤΣΑΡΙΚΤΣΗ ΜΠΕΤΤΥ

Αντιπρόεδρος : ΥΠΟΔΗΜΑΤΑ ΒΙΚΤΩΡΙΑ