ΑνακοινώσειςΕνημέρωσηΣύλλογος γονέων και κηδεμόνων

Το εργαστήριο Φυσικών Επιστημών εξοπλίζεται με περισσότερα μικροσκόπια

Η διδασκαλία των Φυσικών Επιστημών και πιο συγκεκριμένα της Βιολογίας ενδυναμώνεται ακόμα περισσότερο στο σχολείο μας. Χάρη στις ενέργειες της απερχόμενης διεύθυνσης του σχολείου, της προέδρου του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων και της προέδρου της Σχολικής Επιτροπής του Δήμου Καβάλας εξασφαλίστηκε η προμήθεια ακόμα δύο οπτικών μικροσκοπίων που προστίθενται στο μικροσκόπιο που αγόρασαν οι μαθητές και στα δύο που αγόρασε το σχολείο φέτος. Η Βιολογία όπως και όλα τα μαθήματα των Φυσικών Επιστημών προσεγγίζονται πιο αποτελεσματικά μέσα από πειράματα. Το εργαστήριο του σχολείου μας θα είναι πλέον σε θέση να υποστηρίξει όλα τα πειράματα που προτείνονται από το ΙΕΠ … και μερικά ακόμα, ώστε να γίνονται μετωπικά.