ΑνακοινώσειςΣύγχρονη εξ αποστάσεως εκπαίδευση

Χρήσιμες oδηγίες

Αγαπητοί μαθητές,

από τη Δευτέρα 9 Νοεμβρίου 2020 και για το διάστημα που ο χώρος του σχολείου θα παραμένει κλειστός, λόγω της πανδημίας, όλα τα μαθήματα θα γίνονται εξ αποστάσεως και θα είναι υποχρεωτική η συμμετοχή όλων των μαθητών, σύμφωνα με τις σχετικές οδηγίες.

Για τη σύνδεσή σας στην πλατφόρμα  της σύγχρονης εξ αποστάσεως εκπαίδευσης, το webex,  έχουν σταλεί στα email των γονέων και κηδεμόνων σας οι σύνδεσμοι όλων των εκπαιδευτικών.

Ανάλογα με το πρόγραμμα του τμήματός σας θα συνδέεστε στον κατάλληλο σύνδεσμο την αντίστοιχη ώρα. Μπορείτε να θυμηθείτε τις αναλυτικές οδηγίες σύνδεσης στο βίντεο , το οποίο έχει αναρτηθεί στο διαδίκτυο.

Σε περίπτωση αδυναμίας σύνδεσης στο webex θα πρέπει οι γονείς να ενημερώνουν εγκαίρως τη διεύθυνση του σχολείου.

Η διεύθυνση και όλοι οι εκπαιδευτικοί του σχολείου είμαστε στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε διευκόλυνση.